Apartament w górach  – czy warto w niego inwestować?

Inwestowanie w nieruchomości to bardzo złożony proces. Turystyka stale się rozwija, turyści mają też coraz większe wymagania wobec miejsc noclegowych, dlatego też wzrasta zainteresowanie apartamentami na wynajem. W związku z tym pojawia się coraz więcej ofert „apartament w górach na sprzedaż Na czym właściwie polega inwestycja w apartamenty i czy jest to opłacalne?

Czym jest apartament inwestycyjny?

Apartament inwestycyjny to mieszkanie, które znajduje się w miejscowości turystycznej. Zazwyczaj mieści się ono w kompleksie mieszkań, które są przeznaczone wyłącznie na wynajem. Najczęściej apartamenty inwestycyjne można znaleźć w miejscowościach nad morzem lub w górach. Są to rejony oblegane przez turystów nie tylko w szczycie sezonu letniego, ale również zimą (najczęściej w okresie świąt), co umożliwia osiągnięcie wysokiej stopy zwrotu z zainwesowanego kapitału.

Apartament w górach na sprzedaż związany jest z podpisaniem umowy kupna-sprzedaży nieruchomości.

Apartament w górach na sprzedaż – czy warto?

Apartamenty inwestycyjne można kupić już w stanie wykończonym pod klucz, co jest bardzo wygodne, nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych i umożliwia natychmiastowy wynajem mieszkania.  Dzięki temu od razu po odebraniu kluczy można wystawić w Internecie ogłoszenie wynajmu i czerpać z tego zyski. Dodatkową zaletą kupna apartamentu inwestycyjnego jest fakt, że nad jego budową i wykończeniem czuwał sztab osób w tym architekt i projektant wnętrz, co z kolei gwarantuje, że mieszkanie ma przemyślany układ pomieszczeń oraz jest urządzone zgodnie z najnowszymi trendami. Takie rozwiązanie znacznie uatrakcyjnia ofertę apartamentu na wynajem.

Kolejną zaletą zakupu apartamentu inwestycyjnego jest możliwość zlecenie obsługi najmu firmie zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami. Firma będzie się zajmować nie tylko bieżącą obsługą najmu, ale także zadba o odpowiedni marketing,  pozyska nowych klientów. Dzięki czemu właściciel apartamentu nie musi zajmować się sprawami związanymi z tym apartamentem, a jedynie czerpie z tego zyski.

Apartamenty w górach na sprzedaż – jakie mają wady?

Mimo wielu zalet, apartamenty inwestycyjne również mają wady. Największą z nich jest bardzo wysoka cena zakupu. Zależy ona od wielu czynników m. in. miejscowości, lokalizacji apartamentu, jego metrażu, wyposażenia czy też dodatkowych udogodnień w budynku jak np. basen czy taras. Ceny apartamentów inwestycyjnych zaczynają się już od 300 tys. zł, jednak są to apartamenty z „niższej półki”, za te średniej i wysokiej klasy trzeba zapłacić nawet 500-700 tys. zł. 

powrót do listy