Czy warto inwestować w nieruchomości Szklarska Poręba?

Zakup mieszkania na wynajem.

Pomyśl o inwestycji w nieruchomości Szklarska Poręba jak o lokacie bankowej. Oprócz uzyskania gwarantowanego zwrot, weź pod uwagę wzrost wartości nieruchomości w czasie. W połączeniu z informacjami ekspertów od nieruchomości, zwrot w wartościach nieruchomości może wynosić średnio około 6% rocznie, w zależności od miejsca położenia nieruchomości.

Od czego więc rozpocząć inwestowanie w nieruchomości Szklarska Poręba na wynajem?

Pierwszym krokiem w inwestowaniu jest zakup nieruchomości. Musisz najpierw wybrać odpowiednie miejsce – zbadać dostępne usługi w pobliżu, odległość od centrum miasta i dostęp do sklepów i parków. Dobrze, gdyby nieruchomość była położona w spokojnej i cichej okolicy. Warto też zastanowić się, kto będzie wynajmował tę nieruchomość. Należy odpowiednio dopasować nieruchomość w zależności od tego czy będą młode pary, seniorzy czy rodziny z dziećmi.

Zalety inwestowania w nieruchomości Szklarska Poręba

Nieruchomości Szklarska Poręba to inwestycja, na której nie można stracić. Posiadanie mieszkania przynosi stałe dochody (pod warunkiem, że jest ciągle wynajmowane). Oznacza to, że jest dobrą inwestycją, zwłaszcza w w miejscowościach turystycznych, gdzie w sezonie wszystkie miejsca są już zarezerwowane do wynajęcia.

Zakup dużego dużej nieruchomości w celu podziału na mniejsze

Multi-apartamenty mogą być tworzone, a następnie wynajmowane. Warto wiedzieć, że nieruchomość o dużej powierzchni trudniej będzie wynająć. Im większy metraż, tym wyższa cena wynajmu i koszty utrzymania, a większość wynajmujących szuka taniego lokum. Dodatkowo bardziej opłacalne będzie wynajęcie dwóch mieszkań o powierzchni 50m2, niż jednego o powierzchni 100m2. Co więc zrobić jeśli masz już nieruchomość o dużej powierzchni? Podziel ją (jeśli to możliwe) na kilka mniejszych nieruchomości lub wynajmuj pokoje. 

Zaletą tej metody jest dostępność lokali o dużym metrażu na rynku. Wybieraj spośród nowoczesnych loftów i starych kamienic, oraz dużych mieszkań w okolicy popularnych atrakcji turystycznych i miast. Taka inwestycja może przynosić całkiem spore zyski.

Jakie są wady takiej inwestycji? Ograniczenia budowlane, które wynikają głównie z restrykcyjnych praw budowlanych. Nieruchomości nie mogą być dzielone według własnego uznania bez konsultacji z odpowiednimi instytucjami. Nowy projekt nieruchomości zawsze musi być zgodny z obowiązującymi przepisami architektonicznymi, nie ma od tego wyjątków.

Nieruchomości Szklarska Poręba – Wynajem krótkoterminowy?

Wynajem pokoju w hotelu lub całego domku trwać tydzień lub dwa, albo tylko przez weekend. Tego typu miejsca na wynajem znajdują się zazwyczaj w miejscowościach turystycznych.

Zaletą krótkoterminowego zakwaterowania w pokoju jest duża popularność takiego rozwiązania, atrakcyjne ceny dla obu stron (właściciela oraz wynajmującego). Powodzenie tego typu inwestycji zależy głównie od lokalizacji i stosunku standardu do ceny.

Wadą natomiast jest bardzo duża rotacja lokatorów oraz „zużycie” nieruchomości Szklarska Poręba. Nigdy nie wiadomo, kto wynajmuje pokój i w jakim stanie go zostawi po zakończeniu wynajmu. Możliwe, że będzie potrzebny remont lub odświeżenie.

powrót do listy