Okazyjny zakup nieruchomości

Inwestorzy codziennie przeglądają strony z ofertami nieruchomości szukając możliwości inwestycyjnych, które miałyby potencjał. Jednak te rzadkie okazje, które pojawiają się na rynku znikają bardzo szybko. Nie ma czemu się dziwić. Oferta, której przedmiotem jest dom na sprzedaż Świerardów Zdrój w bardzo niskiej cenie to świetna okazja.

Czym właściwie jest okazja?

Jeśli chcesz kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych warto jest zadać sobie to pytanie. Czy okazją można nazwać cenę zakupu o kilka procent niższą od aktualnego „kosztu rynkowego”? Nie do końca. Czy okazją, tak naprawdę, jest dom na sprzedaż Świerardów Zdrój z bardzo wysokim standardem w umiarkowanej cenie? Dla każdego okazja oznacza coś innego. Według niektórych okazja jest tylko wtedy, gdy cena jest najbardziej opłacalna. Dla innych natomiast będzie to świetnie wykończone i wyposażone mieszkanie bez wymaganego wkładu własnego.

Gdzie szukać okazji?

W dzisiejszych czasach nieruchomości sprzedaje się głównie samodzielnie przez Internet lub za pośrednictwem biura nieruchomości. Najlepsze okazje można znaleźć na portalach ogłoszeniowych, gdzie osoby prywatne wystawiają ogłoszenia lub na licytacjach komorniczych. Zazwyczaj na takich licytacjach cena wywoławcza jest niska i przy odrobinie szczęścia i niewielkim zainteresowaniu daną nieruchomością będzie ją można nabyć za niewielkie pieniądze.

powrót do listy