Mieszkania na sprzedaż Świeradów Zdrój – jak zrobić dobre zdjęcia?

Pierwsze wrażenie ludzi o mieszkaniu na sprzedaż będzie zależało od jakości wykonanych zdjęć. 

Dlatego też mieszkania na sprzedaż Świeradów Zdrój wymagają odpowiednich zdjęć. Sprzedając mieszkanie, jasne jest, że dobrze skomponowane zdjęcia są kluczem do szybkiej transakcji. 

Jak robić dobre pierwsze wrażenie poprzez zdjęcia?

1. Posprzątaj mieszkanie przed wykonaniem zdjęć

Czyste, lśniące mieszkanie zawsze stwarza pozytywne wrażenie. Potencjalny kupujący ma wtedy poczucie, że mieszkanie jest zadbane i gotowe do zamieszkania – wystarczy tylko wnieść swoje rzeczy i gotowe! Nie można więc pozwolić, aby w kątach czy pod meblami zalegał kurz. Warto sprawdzić stan parapetów, grzejników i karniszy – to miejsca, w których zbiera się kurz, a nie zawsze się na to zwraca uwagę podczas robienia porządków. 

2. Rób odpowiednie zdjęcia

Jasne, dobrze oświetlone zdjęcia są ważne. W końcu nie chcesz, aby klienci patrzyli na cień lub ciemny kąt podczas ich oglądania. Wybierając ustawienia aparatu, rób to starannie, dostosuj ostrość obrazu (tak, żeby podkreślała rozmiar pomieszczeń), zadbaj o odpowiedni kontrast. Tego typu sprawy są bardzo ważne, możliwe, że dzięki temu klient podejmie decyzję o zakupie mieszkania. Najlepsze zdjęcia muszą być robione, tak aby ująć jak największą ilość naturalnego światła.

3. Pomysł, jak kadrować zdjęcia

Spójrz na nieruchomość tak obiektywnie, jak to możliwe. Powinna ona zachować świeży i ujmujący wygląd. Właściwy agent i właściwy fotograf będą dokładnie wiedzieć, na czym się skupić, niezależnie od skali czy rodzaju nieruchomości. Każde mieszkanie jest wyjątkowe, więc dobry fotograf bez problemu zauważy różne zalety mieszkania. Należy więc wcielić się w rolę takiego fotografa i uchwycić, to co najlepsze w mieszkaniu, tak aby przyciągało wzrok.

4. Zdjęcia okolicy

Warto wiedzieć, że pokazanie najbliższego otoczenia może znacząco wpłynąć na wartość nieruchomości. Poza atrybutami dotyczącymi zielonej przestrzeni lub atrakcyjnego parku czy miejsca do odpoczynku, wiedz, że nawet ładne lobby może pozytywnie wpłynąć na ocenę mieszkania przez potencjalnego kupującego. Nawet jeśli główne punkty sprzedaży są neutralne, jak to ma miejsce w przypadku zdjęć widoków nieruchomości, potencjalni nabywcy powinni być w stanie zobaczyć daleko poza nieruchomość, aby naprawdę zrozumieć jej wartość. 

Równie ważne jest zwrócenie uwagi, na stan frontu i zewnętrza budynku. Odpowiednie zaprezentowanie wyglądu architektonicznego oraz odpowiednia ekspozycja ich elewacji, może przekonać do odwiedzenia danego lokalu mieszkalnego. 

Czy stan mieszkania jest na tyle atrakcyjny, by zainteresować kupującego? 

Możesz  na własną rękę przygotować zdjęcia mieszkania na sprzedaż Świeradów Zdrój, ale też możesz zatrudnić profesjonalistę do jednorazowej sesji. Ważne, aby wizualnie rozeznać najlepsze cechy nieruchomości, a następnie uwiecznić je na zdjęciach. 

Jaki zamieścić opis mieszkania?

W nieruchomościach komercyjnych, wizualne przedstawienie mieszkania jest niezwykle ważną częścią sprzedaży. W ogłoszeniu sprzedaży pokazuje się głównie zalety nieruchomości takie jak: widok z okien, okolicę, i udogodnienia znajdujące się w pobliżu. 

Same zdjęcia to nie wszystko. Zamieszczając ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości trzeba dobrze opisać mieszkanie. Poza zawarciem podstawowych informacji takich jak np. metraż, ilość pokoi czy też piętro na którym znajduje się mieszkanie warto jest wspomnieć o takich kwestiach jak: nasłonecznienie mieszkania, strony świata, na które wychodzą okna z mieszkania lub odległość od sklepów, szkoły czy przystanku autobusowego. Jeśli mieszkanie sprzedawana jest wraz z meblami – taką informację również należy zawrzeć w ogłoszeniu.

powrót do listy