Nieruchomość Karpacz – Czy warto kupić mieszkanie na poddaszu?

Osoba, która chce kupić nieruchomość Karpacz może od czasu do czasu trafić na ogłoszenie sprzedaży mieszkania na poddaszu. Zazwyczaj oferują one świetny widok na okolicę oraz niższe ceny ze względu na skosy. Warto sobie zadać pytanie: czy zakup mieszkania na poddaszu to dobry pomysł?

Nieruchomość Karpacz na poddaszu – jakie są jego zalety?

Mieszkanie na poddaszu jest najbardziej przydatne, jeśli duża powierzchnia użytkowa pozwala na pełne zagospodarowanie przestrzeni funkcjonalnej. Powierzchnia, która znajduje się pod skosami znacząco zwiększa powierzchnię użytkową. To z kolei pozwala na zbudowanie licznych schowków i przechowywanie większej ilości przedmiotów, nie tracąc przy tym powierzchni użytkowej mieszkania.

Kolejną zaletą jest fakt, że mieszkania na poddaszu są w bardzo korzystnych cenach. Zwykle cenę takiego mieszkania określa się poprzez uwzględnienie przestrzeni, którą będziesz wykorzystywać, a nie metrażu podłogi.

Dodatkowym atutem jest także to, że mieszkanie na poddaszu nie ma zbyt wielu sąsiadów wokoło. Dlatego też mieszkanie na poddaszu jest niezwykle ciche. Widok na panoramę miasta z okien na poddaszu, jest jego dodatkowym atutem. 

Jakie są wady mieszkania na poddaszu?

Z wielu powodów mieszkania na poddaszu są atrakcyjne, ale mogą też stanowić wyzwanie. Izolacja termiczna jest słabsza niż na niższych piętrach budynku. Latem jest w nich za gorąco, a zimą zbyt zimno. Szczególnie tym problemem są dotknięte nieruchomości Karpach o położeniu do strony południowej i południowo-zachodniej. Łatwym rozwiązaniem jest zamontowanie klimatyzacji. Jest ona dobra zarówno na lato, gdy skutecznie chłodzi mieszkanie, ale również na zimę, gdzie może je dodatkowo ogrzać.

Życie na szczycie lub na poddaszu może być niewygodne lub uciążliwe dla wysokich osób. W pomieszczeniach, w których dach jest skośny takie osoby muszą stale uważać, aby nie uderzyć głową w pochyłą ścianę.

Kolejną wadą jest brak standardowych okien. Nie można ich otworzyć na oścież (tak jak ma to miejsce w mieszkaniach na niższych piętrach), a jedynie uchylić. Koniecznie trzeba pamiętać, aby nie otwierać takich okiem podczas opadów śniegu lub deszczu. O ile przez zwyczajne okna nie napada zbyt duża ilość śniegu lub deszczu do mieszkania, o tyle w oknach na poddaszu wiąże się to z większym ryzykiem. 

Czy warto jest zdecydować się na zakup mieszkania na poddaszu? 

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Z tego względu, że każda osoba ma inne preferencje i wymagania jeśli chodzi o idealne mieszkanie. To, co dla jednych jest zaletą, dla innych będzie wadą i odwrotnie. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione zalety i wady mieszkania na poddaszu można stwierdzić, czy tego typu nieruchomość będzie odpowiednia. Decydującym czynnikiem będzie oczywiście cena mieszkania, jego lokalizacja czy też rodzaj budynku (blok lub kamienica). Mimo wszystko warto jest przeglądać oferty mieszkań na poddaszu.

powrót do listy