Nieruchomości Świeradów Zdrój – jak na nich zarobić?

Na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej mieszkań w stanie deweloperskim. Powstają one zarówno w dużych miastach, jak i tych mniejszych, turystycznych.

Jakie kupić nieruchomości Świeradów Zdrój w celach inwestycyjnych? 

Warto zainteresować się ofertami przedsprzedaży mieszkań deweloperskich. Dlaczego? Bo są wtedy najtańsze i jest największy wybór! Deweloper często budowę finansuje z kredytu dlatego reguluje pierwszą transzę, aby móc dysponować kolejnymi kwotami. Obecnie dla dewelopera najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy sprzeda wszystkie mieszkania przez zakończeniem budowy. Dlatego też mieszkania z przedsprzedaży są w niższych cenach.

Co jest ważne przy wyborze mieszkania na cele inwestycyjne?

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników w biznesie nieruchomościowym. Inne ważne czynniki, na które warto zwrócić uwagę, to komunikacja, okolica, sąsiedztwo (w tym także plany zagospodarowania przestrzennego), infrastruktura w pobliżu, a także moda na daną okolicę. 

Jeśli mieszkanie znajduje się w miejscowości turystycznej, warto aby znajdowało się możliwe najbliżej centrum miasta lub głównych atrakcji np. szlaków turystycznych. 

Urządzanie mieszkania pod wynajem

Powinno się udekorować mieszkanie przed wynajęciem, ponieważ wtedy nasi goście będą czuli się komfortowo.  Nie ma tu miejsca na stare i przestarzałe meble czy dekoracje z wyszczerbieniami, których od lat próbujesz się pozbyć ze swojego własnego mieszkania. Urządź miejsce tak, jakbyś chciał przyjąć tutaj swoich najlepszych przyjaciół. 

Jak urządzić nieruchomości Świeradów Zdrój?

Minimalizm świetnie wygląda na zdjęciach, a to właśnie one będą decydowały o tym, czy mieszkanie się spodoba i czy zostanie wynajęte. Ludzie zawsze najpierw oglądają zdjęcia, a więc minimalizm ułatwi utrzymanie porządku, a gościom – pobyt w mieszkaniu. 

Rozważ również dodanie dekoracji, które odnoszą się do stylu, w którym jest urządzone mieszkanie. Możesz wykorzystać rzeczy związane z konkretnym miejscem, takie jak: ulotki przedstawiające ciekawe lokalne miejsca, przedmioty wykonane przez lokalnych rękodzielników itp. Kolejna sprawa – rośliny – sprawią, że Twoje mieszkanie bardziej przyjazne i komfortowe, dlatego warto jest kilka z nich postawić na parapetach lub meblach. 

Kolorystyka

Jasne kolory są bardziej przyjazne dla oka i większości gości przypadną do gustu. Trzymaj się odcieni tego koloru. Możesz w tym kolorze kupić narzuty, pościele lub akcesoria. Jeśli chcesz bardziej urozmaicić wygląd mieszkania – dodaj trochę przełamania kolorystycznego i spraw, by przyciągało uwagę, np. zasłony, inny kolor jednej ze ścian czy też meble.

Dobór materiałów

Urządzając mieszkanie do wynajęcia, wybieraj elementy wykonane z trwałych materiałów, szczególnie zwróć uwagę na wykonanie stolika kawowego, stołu w jadalni lub stołu w pokoju dziennym. Te elementy najszybciej ulegają zużyciu.  Przy zamawianiu blatu do kuchni lub stołu do jadalni, wybierz materiały, które są trudne do odbarwienia, dzięki temu są one łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Zastawa i szkło

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Małe, ale bardzo ważne detale (np. dekor, tekstylia, rośliny, obrazy), potrafią zrobić odpowiednie pierwsze wrażenie. Jak jeszcze je uzyskać? Użyj efektownych naczyń – talerzy i szklanek. Absolutnie nie należy udostępniać gościom wyszczerbionych lub zniszczonych naczyń. To nie zrobi dobrego wrażenia, ponieważ przechodzący goście będą pamiętać o tym szczególe, a następnie wystawią swoją opinię.

Na koniec warto pamiętać o jeszcze jednej kwestii, a mianowicie o dobrych zdjęciach. Jeśli chcesz, aby twoje nieruchomości Świeradów Zdrój na wynajem przyciągały coraz więcej gości, zdjęcia wykonaj w ciągu dnia, gdy wnętrze pełne będzie naturalnego światła. Warto ustawić się w narożniku wnętrza, aby pokazać maksymalnie szeroki kąt pomieszczeń. Na zdjęciach uwzględnij również ciekawe detale, jak dekoracje i ozdoby. Warto też wystylizować mieszkanie z myślą o sesji – dodaj świeże kwiaty, na stoliku kawowym ustaw ładne kubki z herbatą i ciasto, a na sofie ułóż koc i poduszki. Takie triki sprawią dobre wrażenie, dzięki czemu twoje mieszkanie na wynajem będzie jeszcze bardziej zwracać uwagę potencjalnych gości.

powrót do listy